» Macahel Bizimdir İnisiyatifi - Macahel'in ve Macahelli'nin Sesi
Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E-Posta Tavsiye Et İletişim Player'i Aç Siteyi Kişiselleştir
   
   
   
 

Ana Sayfa

Yazılar

Dilekçeler

Röportajlar

Haberler

Ziyaretçi Defteri

Bağlantılar

Forum

Resim Galerisi

Videolar

Site Üyeleri

İletişim
 
Üyelik Kullanıcı Adı :  Şifre :  Güvenlik :  Hatırla :    
 
 
Forumdaki Son Cevaplar : Macahel Vakfında alicengiz oyunları mı?..(MacahelBizimdir) CHPli Artvin Belediyesi HES Yapıyor..(Mereta) Getirilerini gördükçe HES desteklenecek..(Mereta) HESler Enerji İthalatını Düşürdü..(Mereta) Hidroelektrik Enerji ve Çalışma Sistemi..(Mereta) Macahel’deki Festival Adlı Gösterinin14’..(Mereta) Sözde Çevrecilik..(Mereta) Borçka Köylere Hizmet Götürme Birliği..(MacahelBizimdir) Elektriği Kesilen Köy, Rüzgar Enerjisind..(Mereta) Macahelin Geleceğine Dair Dışarıdan Bir ..(Maralli) Muhalefet Parti Belgelerinde HESler..(Mereta) Yenilenebilir Enerji ve Çevre..(Mereta) MGK Kararlarında HES..(Mereta) HES karşıtlarını fosil yakıt lobisi kışk..(Mereta) Yenilenebilir Enerji Nedir?..(Mereta)
Menü
Tanıtım
Camili (Macahel) Yöresi
Yöre Köyleri
Camili Köyler Birliği
Yöre Tarihi
Yöre Ekonomisi
Yöre Nüfusu
Yöre Yemekleri
Yöre Edebiyatı
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Faaliyetler / Araştırmalar
Yol Sorunu
GEF-II Projesi
Biyosfer Rezervi
Macahel'de Turizm
Macahel Projesi
Organik Tarım
HES Projeleri
Arıcılık
Festival
Yazılar
Köşe Yazıları
Yeni Eklenen 10 Yazı
En Sevilen 10 Yazı
Ziyaretçi/Linkler
Ziyaretçi Defteri
Bağlantılar
Yaşam/Eğlence
Televizyon/Radyo
Oyunlar
MacahelBizimdir.Org
Hava Durumu
Artvin
Ankara
İstanbul
İzmir
MacahelBizimdir.Org
Ulusal Haberler
MacahelBizimdir.Org
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : macahelli123
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 254
Banlanmışlar : 0
Onay bekleyen : 0
Site sayacı
Bugün Tekil : 729
Bugün Çoğul : 729
Bugün Toplam : 1458
Dün Tekil : 881
Dün Çoğul : 881
Dün Toplam : 1762
Genel Tekil : 8435085
Genel Çoğul : 8450009
Genel Toplam : 16885094
MacahelBizimdir.Org
» Köy Yolları Hakkında Valiliğe Mektup

VALİLİK MAKAMINA - ARTVİN

Müteaddit defa Camili, Maral-Uğur havzasında yapılan ve yapılması gereken işler konusunda Borçka kaymakamlığına yazılar verilmiştir. Bu verilen yazılardan birkaç tanesi de bilgilendirme amacıyla makamınıza gönderilmiştir.

Bunlardan sonuncusu olan 28.06.2010 tarihli ve yaklaşık kırk imzalı yazıya kaymakamlık makamı duyarsız kalmıştır. Ek: (a) Bilgilendirilmenize rağmen yazıda belirtilen konulardan önemli olanları önem sırasına göre bu kez makamınıza arz etme zarureti hasıl olmuştur. Yazının (B) md. 1-2-3 fıkralarında yazılı hususlar; yapılması gereken işler dururken yayladan yaylaya yolların yapılması, kaynakların buralarda tüketilmesini kabul etmek mümkün değildir. Denilmektedir.

(b) Md. 3 fıkrası ile ilgili 16.10.2007 yılında valilik makamına hitaben dilekçe verilmiştir. Ek: (b) O günden bu yana bu yolun iyileştirilmesi konusunda hiçbir işlem yapılmamıştır. 2008 yılının baharında bu yol ile ilgili yol şube müdürünüz Recep Bey aynen şöyle söylemiştir: “Yol bu kadar kötü ise siz de geçmeyin.” Ben araba ile zaten geçmiyorum, geçmem. Ancak, geçenler var onlar için ne önlem alınmıştır sormak isterim. Allah korusun yarın öbür gün istenmeyen bir kaza olursa o zaman cevabı ne olacaktır merak ediyorum. Sayın Valimin bu yoldan inmesini ve taleplerim hakkında yazısını bekliyorum.            

Sayın Valim “Yolcu gezer dertli söyler.” Vatandaşlar olarak sıkıntılarımız çoktur. Bunları söylemek zorundayız. Muhtarlar bunları söylemekten aciz veya ne yapacaklarını bilmiyorlar. Ya da ifade ettikleri halde ilgili merciiler muhtarların söylediklerine kulak asmamaktadır. Hükümetimizin bu konulardaki hassasiyetlerini çok iyi biliyorum. Buradaki bürokratlar, ve seksiyon müdürleri bazı siyasi hesaplar uğruna hükümetin çalışmalarını inkıtaa uğratmak için mi vardırlar? İki yıldır mahalle aralarına köylere greyder bıçak vurmamıştır. Yaklaşık 34 yıldır İzmir’de yaşadım. Köydes; İzmir-Kemalpaşa’nın köylerine köylülerin dolmuş beklemeleri, yağmur ve güneşten korunmaları için kulübeler yapmıştır.
Borçka’daki köydes ne iş yapar? Biz kulübe istemiyoruz yılda bir kez olsun yollarımızı greydere temizletseler bunun için minnettar kalırız.

Ayrıca 2007 yılında Maral Köyü içme suyu projesi yapılmıştır. 18 km’den köye içme suyu boruları döşendi. Kaymakamlık faaliyetlerinde projenin bittiğini gösteriyor. Gelin bakın ki borudan su geçiyor mu? Bu sudan henüz kimse bir bardak su içmemiştir. Borunun döşenme şekli vardır. Kuralı vardır. 18 km’lik mesafede neresini açtırırsanız açtırın döşenme şekil ve kurallarına rastlayamazsınız. Bu projeyi kim teslim aldı? Verilen teminatı kim çözdü? Bunların ortaya çıkarılması gerekir.

Ek(b) yazıda sözü edilen yol; devlet vatandaş iş birliği ile yapılmıştır. Müsebbibine minnettarım. İyi veya kötü büyük zahmetlere katlanarak yol tamamlanmıştır. Ne var ki yolun bir iki yerinde güzergâhın değişmesi, yine bu yol ile ilgili henüz ödenmemiş olan yakıt borcu ve makine ücretinin ödenmesi gerekir. Alacaklı alacağının tahsili için mahkemeye başvurmuştur.

Yazı yazmakla amacım; birilerinin ekmeği ile oynamak, rencide etmek değildir. Tek amacım; işlerin düzgün bir şekilde yürümesi ve kaynakların adil bir şekilde köylere paylaşılmasıdır. Köyün birinde betonlama yapılırken bize de greyder göndersinler. Irmak ve yağmur suları yolları alıp götürüyor. Sayın Valim, tekrar ediyorum. Macahel sadece Camili’den ibaret değildir. Beş köyü daha vardır. Camili’ye geldiğinizde bu köylere de uğrayın. Davetlim olun. Bir çayımı kahvemi için yalvarırım…

Son olarak; bir atasözü vardır “Hata insanlar içindir. Ancak silginiz kaleminizden önce bitiyorsa hata sendedir.” Derler. Herkesi kontrol etmeniz ve yaptıklarını incelemeniz zordur, imkânsızdır. Dolayısıyla, mahiyetindekiler yanlış yaptıkları sürece benim kalemimin bitmeyeceğini ve bulunduğunuz makama yazmaya devam edeceğimi bildirir, çalışmalarınızda başarılar dilerim. 22.08.2010

Saygılarımla.

Metin ÖZBEK
Maral Köyü Akkoç Mahallesi


[ Yazar  (Metin ÖZBEK) | 14.11.2010 05:14:56 | Oy:  | Bu içeriğe oy verin ]
( Yorumlar (0) | Okunma : 3050 | Bu Köşe Yazısını Yazıcıdan Çıkar)
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Köşe Yazıları
Selim & Meral DURSUN
Macahel'de Gürcü İşçiler Olgusu: Nedenleri ve Etkileri Üzerine
Macahel son yirmi yıldır büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinden ge&c »Devamı
Okunma (1153)
Ekleme Tarihi (30.01.2022 09:12)

Zülküf YEŞİLYURT
Tünelna(ğ)me
Dayanmış kapıya zorlu kış Kasım, aralık hatta karakış Yağmur, fırtına, soğuk hava Ezelden, TÜN »Devamı
Okunma (1333)
Ekleme Tarihi (04.12.2021 02:18)

Zülküf YEŞİLYURT
Kovidname
Bulunmaz, Macahel’de Korona Binlerce şükür, Kadir Allah’a Sözümüz, c& »Devamı
Okunma (1679)
Ekleme Tarihi (14.11.2020 13:35)

Sen de Yaz Gönder
Diğer Köşe Yazıları
MacahelBizimdir.Org
Amacımız

» Macahel ile ilgili her türlü gelişmeyi takip etmek, gündeme taşımak ve değerlendirmek,
»
Yörenin her türlü sorununa bilinçli bir şekilde çözüm aramak,
» En önemlisi Macahel'e ilişkin yapılacak her türlü faaliyette, bizzat Macahel Halkının görüşlerinin etkin bir şekilde temsil edilmesine aracı olmak.

MacahelBizimdir.Org
Yerel reklam
Gitmek istediğiniz reklamın logosuna tıklayın!!!...
MERETA MÜZİK
Macahelli Müzisyen Murat ÇAKIR... Albümü, klipleri ve iletişim için resmi tıklayınız.

ÇORUH ELEKTRON
Vodafone Silver Bayii & Turkcell-Avea Satış Noktası Next-Nextstar Taplin Uydu Cihazları. Sinan ARSLAN & İlknur KAYA ARSLAN Merkez: Maradit Cad. No:28 Şube: PTT Cad. No:28 Borçka-ARTVİN coruhelektronik@hotmail.com

DURSUN BİLGİ İŞLEM
Dursun Bilgi İşlem Merkezi: Exper, Byron ve OEM bilgisayar, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Networking, Yazılım, Bilgisayar donanımı, Web Tasarım ve Bilgisayar sarf malzemeleri Osman Yılmaz Cad. Belediye İş Merkezi No: 1/5 Hendek- SAKARYA

MacahelBizimdir.Org
Bu sayfa: 17,69 saniyede yorumlandı.
Sitemiz en iyi 1024x768 çözünürlükte Internet Explorer ile görüntülenir.
2002-2016 © Copyright Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Website motorumuz © 2006-2007 ByCafer & Aspsitem tarafindan üretilip gelistirilmistir.
Macahel Bizimdir E-Posta Grubu (Sadece Macahelliler)
E-posta:
Genel