» Macahel Bizimdir İnisiyatifi - Macahel'in ve Macahelli'nin Sesi
Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E-Posta Tavsiye Et İletişim Player'i Aç Siteyi Kişiselleştir
   
   
   
 

Ana Sayfa

Yazılar

Dilekçeler

Röportajlar

Haberler

Ziyaretçi Defteri

Bağlantılar

Forum

Resim Galerisi

Videolar

Site Üyeleri

İletişim
 
Üyelik Kullanıcı Adı :  Şifre :  Güvenlik :  Hatırla :    
 
 
Forumdaki Son Cevaplar : Macahel Vakfında alicengiz oyunları mı?..(MacahelBizimdir) CHPli Artvin Belediyesi HES Yapıyor..(Mereta) Getirilerini gördükçe HES desteklenecek..(Mereta) HESler Enerji İthalatını Düşürdü..(Mereta) Hidroelektrik Enerji ve Çalışma Sistemi..(Mereta) Macahel’deki Festival Adlı Gösterinin14’..(Mereta) Sözde Çevrecilik..(Mereta) Borçka Köylere Hizmet Götürme Birliği..(MacahelBizimdir) Elektriği Kesilen Köy, Rüzgar Enerjisind..(Mereta) Macahelin Geleceğine Dair Dışarıdan Bir ..(Maralli) Muhalefet Parti Belgelerinde HESler..(Mereta) Yenilenebilir Enerji ve Çevre..(Mereta) MGK Kararlarında HES..(Mereta) HES karşıtlarını fosil yakıt lobisi kışk..(Mereta) Yenilenebilir Enerji Nedir?..(Mereta)
Menü
Tanıtım
Camili (Macahel) Yöresi
Yöre Köyleri
Camili Köyler Birliği
Yöre Tarihi
Yöre Ekonomisi
Yöre Nüfusu
Yöre Yemekleri
Yöre Edebiyatı
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Faaliyetler / Araştırmalar
Yol Sorunu
GEF-II Projesi
Biyosfer Rezervi
Macahel'de Turizm
Macahel Projesi
Organik Tarım
HES Projeleri
Arıcılık
Festival
Yazılar
Köşe Yazıları
Yeni Eklenen 10 Yazı
En Sevilen 10 Yazı
Ziyaretçi/Linkler
Ziyaretçi Defteri
Bağlantılar
Yaşam/Eğlence
Televizyon/Radyo
Oyunlar
MacahelBizimdir.Org
Hava Durumu
Artvin
Ankara
İstanbul
İzmir
MacahelBizimdir.Org
Ulusal Haberler
MacahelBizimdir.Org
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : macahelli123
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 254
Banlanmışlar : 0
Onay bekleyen : 0
Site sayacı
Bugün Tekil : 520
Bugün Çoğul : 520
Bugün Toplam : 1040
Dün Tekil : 602
Dün Çoğul : 602
Dün Toplam : 1204
Genel Tekil : 8178028
Genel Çoğul : 8192917
Genel Toplam : 16370945
MacahelBizimdir.Org
» Ah Anlaşılamayan Memleketim, Yaşanıp, Görülemeyen Memleketim (Camili)

Köyler Birliği Başkanı Himmet Paker’in röportajında yanlış, söylenmemiş sözler yazıldığının söylenmesi gibi, bunların asılsız iddialar olduğunun ileri sürülmesine neden ihtiyaç duyuluyor?

Bilindiği gibi kişilerin görüşleri kurumları asla bağlamaz. Camili Köyler Birliği bir kurumdur. Kişilerin düşünceleri Köyler Birliğini asla bağlamaz, Köyler Birliği’nin tüzüğü bellidir, Köyler Birliği’nin yapacakları, kabul edecekleri ve istikameti, yönetim kurulu veya meclis kararları ile belirlenir, karara bağlanır ve uygulanır. Onun için kişilerin görüşü, Köyler Birliği açısından asla bağlayıcı değildir. Kişiler ister yönetimden, ister meclisten, ister dışarıdan, kim olursa olsun, bu genelde kabul edilen bir gerçektir.

Köyler Birliğimiz, sitelerin, dergilerin aleti veya tedavisi için kullanılacak bir kurum da asla değildir. Geçmişte bazı toplum temsilcilerinin, Macahellinin sert bir şekilde karşı çıktığı bazı çıkarcıların karşısında Macahellilerin temsilciliğine soyunup, Macahelliye ciğeri beş para etmez adam müsveddeleri yakıştırmalarının yapılmasına sebep olanların durumuna düşmemenizi tavsiye ederim. Macahelli hiçbir zaman oyunlara gelmemiştir ve gelmeyecektir. Macahel’in aslı bellidir, onu, aslından olanlar temsil edecektir. Bin bir tuzaklarla ortaya çıkan yapay temsilciler veya oyuna getirilmiş kişilerin görüş ve düşünceleri, Macahel’i bugüne kadar etkilememiştir ve etkilemesini de hiç kimse beklemesin. Macahelliyi ne kimsenin münferit konuşması ne de ses kayıtları asla bağlamaz. Macahel ancak sorunları ile yaşam ve geçim şartları konusunda üretilecek düşüncelerle bir araya gelir ve gelişir. Hangi konu olursa olsun, Macahel ve Macahellilerle açık açık paylaşılırsa Macahellinin çıkarına yürütülebilecektir.

Ey Macahelli gençler, ister a sitesi, ister b sitesi olsun, Macahelle ilgili olarak, gerçekten Macahel için, Macahel insanının yararı için bir şeyler yazıp çiziyorsanız sizleri tebrik ederim. Ancak Macahel’i Macahellinin elinden söküp almaya çalışanlara veya Macahel’in zenginliğini Macahel insanına değil, birilerinin bin bir kurnazlıkla o insanların iyi niyet ve kültürlerini istismar ederek, özetle çıkar uğruna koşanlara destek amaçlı yazıp çizerseniz, Macahellinin ne diyeceğini siz düşünün. Çünkü bunları daha önce yaşadık. Yukarıda belirttiğimiz o çirkin yakıştırmaları bile hiçe sayıp, o sinsi çıkarcıların peşinde koşup Macahel’i temsil etmek isteyen, çıkar için her şeyi kabul eden, Macahellinin sesine kulak tıkayan açık gözlere şahit olduk. Tekrarını istemiyoruz.

Macahelliler olarak, hiçbir rantçıya, parasal gücü ile insanları hiçe sayan, bölgemizin doğa zenginliğini Macahel insanına çok gören, ‘sizin hangi belgeniz var, siz Macahel’i istila etmişsiniz’ gibi sözlerle Macahelliye gözdağı vermeye çalışanların karşısında olacağımızın, bu konuda asla yenilmeyeceğimizin bilinmesi, Macahel’e iştahı kabarmışları meşgul, biz Macahellileri de rahatsız etmemiş olacaktır. Macahelli olarak Macahellinin her sitesine, düşüncesine saygı duyarım, başkalarına alet olanların dışında. Başkalarına alet olanlara da başkalarının gücünden bir şey beklememelerini, kendi gücünü tanıyıp öğrenmelerini önermek isterim.

İlgili röportajda, siteyle ilgili olarak Köyler Birliği Başkanının karar defterini açıp baktırmak istemesi, oralardan bir şeylerin çıkartılmak istenmesi vs. bunların amacı nedir? Bizler röportajlardaki beyanlarımızı, kişilerin değil, Macahel’in çıkarına yaparız. Beyanlarımızda sulh ve eşitliği düşünürüz. İşte Ali’nin, Veli’nin konuşmaları, konuşmalara şahit gösterilmek istenmesi, bana ortadaki bir yanlışın örtbas edilme çabaları gibi gelmektedir. Benim bildiğim, birilerinin söylemlerinin, yine o birilerine ait olmasıdır. Böyle konularda az da olsa kendimizi eleştirmek, Macahelli olarak fikirlerimizin yakınlaşmasına sebep olabilir. Kendimizi kurtarmak için başkalarına bulaşmamak daha doğru olacaktır. Yukarıda belirttiğim gibi geçmişte çıkarcıların hatırına her türlü çirkin yakıştırmaları hiçe sayan, Macahelliyi temsil etmeye soyunup, Macahelli adına, Macahelliye rağmen, af buyurun dilenci konumuna düşenler durumunda, Macahel kurumlarında hiçbir yönetici görmek istemem.

Macahelli, Macahel’de Macahellinin aleyhine olan hiçbir konuda olur vermemelidir. Her şey para, maddiyat değildir. Macahellinin onurunu da hiç kimse ayaklar altına aldırmamalıdır. Macahel’i kurtarıcı olarak ortaya çıkıp, yaptıkları, söylemleri, yakıştırmaları belgeler şeklinde elimizde olan, Macahel’in zenginliğinin dışında insanlarına verdikleri değeri mektupları ile ispat edenlerden bir şeyler beklemekten çoktan vazgeçmeliyiz. Onları, randevu taleplerimizle ayıplarından arındırmamalıyız. Macahelli, başkasının parasına, Macahelliyi değişmemelidir.

Biz sitelerdeki yazıları da ilgi ve yardımları da Macahelli’in yanında duruşu ile, çıkar ve menfaat değil, zengini çaresize tercih ile asla değil, ortak kültür, ortak yaşam, ortak paylaşım, daha doğrusu eşit paylaşıma dayalı olarak değerlendiririz. Tüm yazarlarınıza sevgi ve saygılarımla.

* Hasan Şimşek, Maral Köyü Muhtarı / Camili Köyler Birliği Başkan Yardımcısı / MBİ. Onur Üyesi.


[ Yazar  (Hasan Şimşek) | 16.01.2008 12:54:36 | Oy:  | Bu içeriğe oy verin ]
( Yorumlar (0) | Okunma : 2448 | Bu Köşe Yazısını Yazıcıdan Çıkar)
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Köşe Yazıları
Selim & Meral DURSUN
Macahel'de Gürcü İşçiler Olgusu: Nedenleri ve Etkileri Üzerine
Macahel son yirmi yıldır büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinden ge&c »Devamı
Okunma (877)
Ekleme Tarihi (30.01.2022 09:12)

Zülküf YEŞİLYURT
Tünelna(ğ)me
Dayanmış kapıya zorlu kış Kasım, aralık hatta karakış Yağmur, fırtına, soğuk hava Ezelden, TÜN »Devamı
Okunma (1054)
Ekleme Tarihi (04.12.2021 02:18)

Zülküf YEŞİLYURT
Kovidname
Bulunmaz, Macahel’de Korona Binlerce şükür, Kadir Allah’a Sözümüz, c& »Devamı
Okunma (1397)
Ekleme Tarihi (14.11.2020 13:35)

Sen de Yaz Gönder
Diğer Köşe Yazıları
MacahelBizimdir.Org
Amacımız

» Macahel ile ilgili her türlü gelişmeyi takip etmek, gündeme taşımak ve değerlendirmek,
»
Yörenin her türlü sorununa bilinçli bir şekilde çözüm aramak,
» En önemlisi Macahel'e ilişkin yapılacak her türlü faaliyette, bizzat Macahel Halkının görüşlerinin etkin bir şekilde temsil edilmesine aracı olmak.

MacahelBizimdir.Org
Yerel reklam
Gitmek istediğiniz reklamın logosuna tıklayın!!!...
MERETA MÜZİK
Macahelli Müzisyen Murat ÇAKIR... Albümü, klipleri ve iletişim için resmi tıklayınız.

ÇORUH ELEKTRON
Vodafone Silver Bayii & Turkcell-Avea Satış Noktası Next-Nextstar Taplin Uydu Cihazları. Sinan ARSLAN & İlknur KAYA ARSLAN Merkez: Maradit Cad. No:28 Şube: PTT Cad. No:28 Borçka-ARTVİN coruhelektronik@hotmail.com

DURSUN BİLGİ İŞLEM
Dursun Bilgi İşlem Merkezi: Exper, Byron ve OEM bilgisayar, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Networking, Yazılım, Bilgisayar donanımı, Web Tasarım ve Bilgisayar sarf malzemeleri Osman Yılmaz Cad. Belediye İş Merkezi No: 1/5 Hendek- SAKARYA

MacahelBizimdir.Org
Bu sayfa: 2,08 saniyede yorumlandı.
Sitemiz en iyi 1024x768 çözünürlükte Internet Explorer ile görüntülenir.
2002-2016 © Copyright Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Website motorumuz © 2006-2007 ByCafer & Aspsitem tarafindan üretilip gelistirilmistir.
Macahel Bizimdir E-Posta Grubu (Sadece Macahelliler)
E-posta:
Genel